Blog

Jarní Detox:

Poslední dobou u masáží často narazíme s klienty na téma:jarní očista!!!!Jarní úklid je skvělá věc a to nejen ten v našem bytě! Je spousta věcí,které můžete pro své tělo udělat, abyste ho zbavili toxinů!!!Nebudu tu popisovat co všechno nahromaděné toxiny, stres, nevyspání, přepracování může způsobit. Nyní je důležité jak se toho naopak co nejlépe zbavit. Spoustu věcí můžete dělat i doma:

Detoxikovat se vhodnou stravou: Jíst hodně zeleniny,ovoce, pít očistné čaje, když jsme u pití, tak často narážím u klientů na nedostatek pitného režimu!!!! Ten je nejen pro detoxikaci, ale i pro zdravé fungování těla velice důležitý!!! Vše chce jen zvyk a hlavně začít!!! Postavte před sebe v kanceláři už po příchodu do práce sklenici vody a tu postupně břehem první půl hodiny vypíjte a ihned ji znovu naplňte. Neustále pocucávejte, neremcejte když budete odbíhat neustále na toaletu ”ha ha”. Hned se budete cítit lépe, možná přestanete být tolik unavení a přestane vás trápit bolest hlavy! Kéž by se teď roztočily vršky PET láhví, vodovodní kohoutky a vy si hned sklenku natočili!!!

Zbytečně nepřisolujte: Pokud přestanete solit úplně, budete překvapeni jak po prvních možná nepříjemných dnech vám začne jídlo tak nějak víc chutnat! Maso bude víc masové a zelenina víc šťavnatá a vy rozlišíte nové třeba dosud nepoznané nebo již zapomenuté rozmanité chutě vámi konzumovaných pokrmů!

Kartáčování: I tuto metodu můžete provádět doma. Jen jde o to si na ni navyknout a pak vám nezabere vůbec žádný čas navíc! Těsně před vanou nebo sprchou si kartáčujte tři minuty intenzivně tělo!!! Udělejte si takový test, třete si jedno místo třeba minutu a pak si k němu přičichněte!! Budete překvapeni, že ucítíte nakyslý zápach!!! To Vaše tělo začne vylučovat toxiny z těla. Některé klientky si kartáčují třeba jen nohy, hýždě a bříška!Budete se cítit krásně prokrvení a zjistíte, že i lehčí! Nezapomeňte se osprchovat a natřít pleťovým mlékem! Směr do středu těla. Tohle je velmi důležité a já to klientům opakuji velice často. Pokud jste byli někdy na lymfatické masáži, možná jste si všimli, že masér vám nejdřív drenážuje uzliny ty jsou v tříslech,podpaží... Pak jede směrem k těm uzlinám. Každý pohyb směřuje od prstů do středu!!!! Mám ozkoušené, že naučit se jak pouštět sprchu směrem od prstů k středu, nanášení mýdla, utírání ručníkem a natírání krémem nezabere o moc víc času, než když to děláte šudlavým pohybem sem tam…. Ze začátku na to musíte hodně myslet, ale brzy vám to přijde přirozené. Podporujete tak tok lymfy. Neklidné a nateklé nohy se pak zdají lehčí o vlivu na celulitidu nemluvě.

Píši sem i dostatek pohybu, protože bez pohybu se lymfa ani nehne!!!!! Krev v těle popohání srdce, lymfu pohání jedině svaly!!!! Takže zvažte co jste schopni a ochotni po této stránce pro sebe udělat často mi teď klienti povídají o 5. Tibeťanech!!! Je to velmi oblíbené cvičení! Příjemně se protáhnete :D

Lymfatická masáž: Spoustu věcí pro svoji lymfu můžete udělat jak jsem už napsala sami. Dobré je zajít i na lymfatickou masáž celého těla.(Objednávat se můžete u mě :) Zvýší se tak imunita a tělo se zbaví toxinů.

Detoxikační medová masáž:Tato technika pochází z Ruska. Mám klienty, kteří jsou z ní nadšeni a vždy na jaře a na podzim právě v době, kdy je imunita ohrožena nejvíce si na ni zajdou. Jsou ale i klienti, kteří na ni zajdou jednou a víckrát už ani ránu! Každý z nás má rád něco jiného, někomu patlání medem, tahavý a později i štipkavý pohyb je příjemný a někomu ne. Určitě si ale o medové masáži něco přečtěte, třeba i na mých webových stránkách. Já sem napíšu jen pro koho je medová masáž vhodná: při stavech vyčerpání a oslabení v důsledku stresu, stáří nebo vleklé choroby tělo si z medu bere prvky, které mu chybí a tím se zvyšuje imunita. Zvyšuje se energie a vitalita, zlepšuje metabolismus, Srdečně cévní onemocnění, poruchy slinivky, střevní a žaludeční potíže, jaterní nemoci, slabost ledvin, revmatické onemocnění svalů a kloubů, artróza, degenerativní procesy, poruchy spánku, deprese, prevence a léčení počátečního stadia celulitidy, nečistá pleť, detoxikace organismu a další. Medové masáže mají blahodárný účinek pro celé tělo a to nejen z hlediska léčebného ale také preventivního.

Česnekový elixír:

Po dvou dětech ručička váhy ukazovala mnohem vyšší číslo než dřív a já se snažila získat opět starou kondici! Veškeré dřívěji zaručené finty,jako menší porce,omezení sladkého a cvičení se zdálo méně účinné jak dřív!

Připadalo mi,že mám zpomalený metabolismus a v tu dobu jsem narazila v jedné publikaci na tento recept. Vyzkoušeli jsme ho celá rodina a já mohu potvrdit,že jsem se díky němu cítila lehčí, detoxikovaná a moje tělo začalo fungovat zase jako dřív!!!!Vyzkoušejte a zrychlete si také svůj metabolismus!!!! Tato kúra se může dělat jednou za pět let a já se na ni opět letos chystám!!!!Ne pro každého je ale vhodná,prosím přečtěte si další odstavce pečlivě. Zbavuje tělo tuků, vápenatých usazenin, zlepšuje látkovou výměnu, snižuje vysoký krevní tlak, snižuje nebezpečí infarktu, působí proti skleróze, bolestem hlavy, zlepšuje zrak, prostě omlazuje! Nemůžete ji však aplikovat, jestliže trpíte nízkým tlakem nebo nemáte v pořádku ledviny.

Česnekový elixír mládí:

Oloupeme a rozetřeme 350 g česneku a dáme jej do hliněné nádoby. Přilijeme 200 g lihu nebo vodky a zakryjeme. Postavíme na 10 dnů do temné a chladné místnosti. Potom procedíme přes plátno a necháme ještě tři dny v chladničce odležet. Užíváme první den jednu kapku ráno, dvě kapky v poledne a tři kapky večer. Druhý den ráno čtyři kapky, pět v poledne a šest večer. Postupně zvyšujeme vždy o jednu kapku až do pátého dne večer, kdy si vezmeme 15 kapek. Od šestého dne ráno začneme počet kapek stejným způsobem snižovat. Desátý den večer končíme jednou kapkou. Další den si ráno vezmeme 15 kapek a v poledne a večer 25 kapek. Další dny si bereme ráno, v poledne a večer vždy 25 kapek až do spotřebování celého množství.